YAŞADIĞIMA DAİR

Hey!
Ben yeniden geldim.Uzun bir aradan sonra,hepinize kooskocaman bir merhaba.🌼
 merhaba gif tumblr ile ilgili görsel sonucu

Bu uzun aranın bir kısmında blogumla diğer kısmında ise kendimle ilgilendim.Blogumdaki eksiklikleri giderdim ve bazı yazılarımı taslağa aldım. Bazılarını da taslaktan çıkarıp düzenledim.

Peki bunları yapmamın bir yararı oldu mu?
Hayır!
Sorun şu ki; okunmuyorum.


Kendi kendime konuşuyormuşum gibi geliyor.Bir ara  blogumu kapatmayı bile düşündüm.Ama buradan hiç vazgeçmeyeceğim sanırım.İçimi döküyorum ve buralardan gitmek istemiyorum.

Okunmamamın bir çok nedeni var aslında.Bunlardan bir tanesi de üşengeçliğim.Blog tanıtımımı yapmam gerekirken yapmıyorum.

Ve diğer sebep ise faydalı bilgiler paylaşmamam.

Ne istersem onu yazıyorum. Arada sırada ''Melike bunları ne yapsınlar,insanlara ne yararı var?'' diyorum sonra "Buralar senin koçum, istediğin gibi takıl" moduna geçiyorum. Sonuçta bu kişisel bir blog.

Her neyse,aklıma gelen her türlü konuyu buraya yazacağım.Umarım okunurum. Bu işler biraz da sabır gerektiriyor.

Gelelim kendim hakkında neler yaptığıma.


Hayatımı düzelttim.
Kendime bir defter aldım ve olmak istediğim kişiyi, yaşamak  istediğim hayatı ayrıntılarıyla birlikte yazdım.Buna göre de sevmediğim insanları hayatımdan çıkardım.Ve yanında olmak istediğim insanları hayatıma aldım.Bunun için hiç uğraşmadım doğrusu.Zaten bir şeyi çok istediğinizde evren o isteğinizi  gerçekleşiyor.

Kendime ölmeden önce yapılacaklar listesi hazırladım ve 5 yıl sonraki bana bir mektup yazdım.Zayıflamak için motive edici sözleri defterime ekledim. Çok güzel ilerliyordum fakat bilin bakalım ne oldu? Bir sabah  dizimde feci bir ağrıyla uyandım.Doktora gittim, romatizma riski varmış ve takip edilmesi gerekiyormuş. Şuan ilaç kullanıyorum. Umarım bir şey olmaz.

Ve derslerime daha sıkı çalışmaya başladım.Bunun hakkında neler yapmam gerektiği de defterimin içinde.Evet,defterim günlük gibi ve içinde her şeye yer var.

Bunun yanında artık insanlara daha iyi davranıyorum, daha kibar olmaya çalışıyorum ve yeni arkadaşlarım oldu.

Hey,bir de kendime yeni kıyafetler aldım.O kadar güzeller ki , kendimi onların içinde mutlu hissediyorum.

Kısacası,hayatımı değiştirdim.Kendime önem veriyordum ama daha çok önem vermeye başladım.Beni üzen her şeyi yok saydım veya yok ettim.Kontrolün her zaman kendimde olduğunu hissediyorum.

Şuan hayatımda beni rahatsız eden tek şey son zamanlarda fazla yalan söylemem.Ha bir de,bu sabah dudağımın kenarında çıkan uçuk.


Tüm bunların ardından o kadar mutlu ve huzurluyum ki.Yenilendim resmen.


Yarın okul kursuna gideceğim.Çok yorgunum ve uyumaya gidiyorum.

Hoşçakalıın!

0 yorum:

Yorum Gönder