PSİŞİK GÜÇLER SİLSİLESİ:PARAPSİKOLOJİ3 yıldır büyük bir tutkuyla bu konu üzerinde yoğunlaştığım,sayısız araştırmalar yapıp kitaplar okuduğumdan büyük bir bilgi birikimine sahibim efendim,bana güvenebilirsiniz.

diyip konuya dalıyorum.

Öncelikle;

Parapsikoloji Nedir?

 Duyu organlarını kullanmadan, daha çok zihin gücü ile gerçekleştirilen psişik güçleri inceleyen bilim dalı. 


Peki psişik güçler neler? 

Psişik güç, parapsikoloji yeteneklerine verilen ada deniyor.

Altta böyle kısacık yazdığıma bakmayın,hepsi upuzuun konular. Ben minicik bilgi verdim yalnızca.

Telepati (İki kişinin beş duyu organlarını kullanmadan kurdukları iletişim.)

• Telekinezi ( Düşünce gücü ile eşyaları hareket ettirme)

• Astral Seyehat (Bedenin devre dışı kalıp astral bedenin astral aleme geçişi -Huhhuu!)

• Durugörü (Geleceği görme)

•Durusezi (Geleceği hissetme)

•Duruişiti (Geleceği duyma)

•Lusid rüya (Rüya kontrolü)

Ve çok daha fazlası...

Eğer parapsikoloji hakkında hiçbir bilginiz yoksa ve böyle bir yazıya denk geldiyseniz bu okuduğunuz uçuk kaçık şeyler size inandırıcı gelmeyecek. Ama inanın ki beynimiz çok güçlü bir organ ve onu eğitirsek böyle güçlerimizi kullanabiliriz. Diğer ülkelerde insanlar eğitiliyor, labaratuvarlarda çalışmalar yapılıyor yalnızca ülkemizde fazla yaygın değil.

Pişik güçler nasıl yapılır?

 Bu psişik güçler aslında hepimizde var. Bazı zamanlar haberimiz olmadan kullansak da, yapamamazın nedeni dış dünyaya dönmemiz, çakralarımızın düzenli çalışmaması ve güçlerimizin körelmesi. Bunu belli çalışmalar ve pratiklerle yeniden aktive etmek mümkün. Mesela telekinezi için konsantrasyonu arttırmak, lusid rüya için rüyalarımızı not almak, durugörü için üçüncü gözü açmak gibi şeyler yapabiliriz. Bunların teknikleri var fakat bu yazımda tekniklere değinirsem çok uzun olur. Eğer isterseniz ikinci bir yazıda anlatabilirim.
Benim deneyimlerim neler,hangilerini yapabiliyorum? 

Hiçbir alanda usta olmasam da böyle şeyleri hayatımda sıklıkla kullanıyorum.

Telepati üzerinde yoğunlaşarak küçük şeyler için kullanıyorum. Örneğin; istediğim kişiye mesaj attırmak,aramasını sağlamak gibi

Telepatiye ilk olarak bir arkadaşımla çalışmalar yaparak başladım. O aklından bir meyve tutuyordu ben odaklanıp hissetmeye çalışıyordum. Sırayla bunu sürdürdük. Daha sonra ben tekniklerle devam ettim. Şuan büyük bir odaklanma ile rahatlıkla yapabiliyorum. Tüm psişik yeteneklerde en önemli şey odaklanma ve konsantrasyon bence.Durugörü yeteneğimi çok sonradan farkettim. Gözlerimi kapattığımda farklı şekilller görüyorum ama bunun gelecekle alakasını bir türlü çözemedim. Ayrıca gördüklerimi sonradan unutuyorum rüya gibi bir şey. Gördüklerim film şeridi gibi gözümün önünden geçiyor hızlı bir şekilde. Bunun hakkında bilgisi olanlar yorum kısmına yazarsa sevinirim.

 Durugörünün haricinde durusezi yeteneğim var. Bunun için hiç uğraşmadım.Küçüklükten beri hislerim hep kuvvetliydi. Eğer hisleriniz hep doğru çıkıyorsa sizde bir durusezer olabilirsiniz.

Duru işiti ile ilgili,bir ara yatıyorken bebek ağlama sesi ve başka bir zaman "Yardım edin,yardım edin" sesi duymuştum. Çok garipti. Ondan sonra birdaha hiç duymadım.

Tabii ki astral seyehat  boyutuna gelemedim. Astralin içlerinden en zoru olduğunu düşünüyorum. Başka bir aleme geçtiğinizde bedeninizi uyku modunda görüyorsunuz ayrıca cinleri görebileceğimizden bahsediliyor. Ben baya korkuyorum bundan. Bir zamanlar deneyip çıkma esnasına geldiğimde korkup yapmayı durdurmuştum.


Telekinezi  üzerine uğraşılsa yapılabilir ama zor. Yıllar önce 3. Günün sonunda bir peçeteyi psi ball (enerji topu) ile kımıldatmayı başarmıştım. Nasıl mutlu hissetmiştim hala aklımda :')

Lusid rüya en çok yapmak istediğim şeylerden.

Bunları yapmanın tehlikeli bir yanı var mı?

Telekineziyi ilk yaptığınızda beyni yorduğu için baş ağrısı hissedebilirsiniz. Astral seyehat dediğim gibi başka varlıkları görme söylentileri var. Korunup çıkarsanız bir sorun olmaz diye düşünüyorum. Yapan çok insan var. Diğer hiçbir alanda tehlikeli bir durum yok.

Daha fazla bilgi için önerebileceğim kaynaklar neler? 

•Böyle şeylerin varlığından emin olmak için;

•Kitap~ Wolfgang  Uhl-  Leyla Şehrazat Maji ve Parapsikoloji

• Metin Oktay Albasan-  Pratik Tekniklerle Ruhsal Güçlerinizi Geliştirin


•youtube~ @FADE MİR
(Hesap sahibi maalesef ki öldü ama videolarına hala ulaşabilirsiniz.)

•Geniş bilgiler,teknikler için;

Youtube~ @Türkiye parapsikoloji
Aynı hesabın instagram adresi~ @psisikbilim

•İnstagram~ @parapsikolojiodası

•Forum sitelerini okuyarakta detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

•Kafanıza takılan yerleri bana sorabilirsiniz.Son yıllarda fazla üzerine düşüp uygulamalar yapmasam da içimdeki o büyük yerini hala koruyor. Eğlenceli ve başardığınızda sizi mutluluktan havaya uçuran konular. Bu konu hakkında sormak istediğiniz bir şey olursa yorum olarak yazabilirsiniz.

Görüşmek üzeree!0 yorum:

Yorum Gönder