YAZ ÖVÜCÜLÜĞÜ

Kışı sevmediğimi bu yaz anladım. Eskiden hep "Kışın soğuğu yazın bunaltıcılığından iyidir" derdim ama işler değişti. Bitsin artık şu kış...

Biri beni buradan alıp yazın ortasına ışınlayabilir mi?

Yazın sıcaklığı fazla olunca insanı bunlatıyor evet ama bir şekilde onu halledebiliyoruz. Kışın soğuğu benim tüm enerjimi bitiriyor,sümüklü sümüklü geziyorum ortalıkta birde. Bir kere yaz zamanı güneş görüyoruz,kışın sadece bulut var. Hasret kaldım güneş görmeye.
Ve güneşin önemini anladım. Bizi ısıtıp enerjimizi yükseltiyor. Kışın depresif mood:on oluyor herkeste.

Aslında kilit nokta: enerji.

Güneş,yani ışık psikolojimizi etkiliyor ve enerjimizi yükseltiyor. Hava soğuk olunca da hasta oluyoruz ve enerjimiz düşüyor.

Rüzgar, yağmur,kapalı hava,hastalık mı?
Yoksa,
Deniz,kum, güneş, renkler,iyi hissetmek mi?

Tabii ki 2!

Forever yaz yaaani,kusura bakmayın...


4 yorum:

 1. Merhaba. Ben dert anası. Yorumunuz ve takibiniz için iadeyi ziyarete geldim. Ne hoş bir bloğunuz var böyle. Bana göre kış, hastalık havası değil ama ben kışı severim. Yazın sıcakları sivrisinekli yapış yapış günlerini hiç sevmem. Ama yazı şöyle Maldivlerde falan geçireceksek hayır demem tabii :) Bu arada takip butonu bulamadım veya e mail aboneliği, Nasıl takibe alacağımızı söylerseniz, ben de sizi takip edeyim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,çok teşekkür ederim. :) Blog temamı değiştirirken takip et butonunu kaldırmışım,bu yorumunuzla farkettim. Şimdi sayfanın altına ekledim iyi geceler!

   Sil
 2. Kış güzel aslında da, galiba hastalıklar sizin düşüncenizi biraz etkilemiş. Yazın da, bazen öyle bunalttığı anlar oluyor ki...Bi de bişey diycem: Neden hep uçları yazarız. yaz mı kış mı. kimse ilk baharı yazmaz, sonbaharı yazmaz. çünkü arada kalıyor. aslında ideal olanı o mevsimler ama orada yazacak bişey yok, çok fazla iyiler yani:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hiç böyle düşünmemiştim...Kim bilir hayatın daha kaç alanında böyleyizdir🤷

   Sil